Küçükçekmece evden eve nakliyat yapmak islediğimde aklıma neler gelir? İşin özü nakliyat hakkında örnek vermek istedim. Nakliye yaparken özelliklede evden eve nakliye yaparken ne tür can sıkıcı özelliklerin olduğu konusunda bilgi vermek istiyorum:

Amacım eleştiri değil ama ciddiye alınması bu işin cahillikten kurtulmasıdır. Amaç kısmından yolla çıkarak kimle yapılır? Neler gerekir? Olay şu şekilde gelişirse, örneğin Küçükçekmece evden eve nakliyat firması arıyorsunuz.

Evinizin kırılacak ürünlerini paketleyip hazırladınız. Araştırma yapmadan ucuz bir firmayla anlaşınız. Gelenler hızlı şekilde bitirmek adına taşımaya başladı. Araç eski ve bakımsız içi belki de geçen seneki kurban bayramından kalma bir koku içinde, taşındığınız mülke götürüldü yine hızlı bir şekilde plan yapılmadan taşındı. Sonuç kırık eşyalar ve pis kokan bir ev kokusu.

Plan yapılmadan yapılan tüm işlerde olduğu gibi bu konuda plan yapılmalı. Tekrar örnekleyecek olursak önce çevrede araştırma yapılır. Bilirkişilerden tecrübeyle yola çıkarak analiz edilir. Özetlenecek gibi olunursa örnek verdiğim konu ışığında Küçükçekmece evden eve nakliyat firması internetten arama motoruyla aradığınızda hüsranla karşılaşmayın. Araştırın bilgi edinin, nakliye yapılacak aracı ve ekibi görün.

En başta yazılı anlaşma yapın, eşyalarınız taşınırken sigortalansın. Olabilecek hasarlardan dolayı tanzim başlatma konusunda görsel ve yazılı tutanaklarla kayıt altına aldırınız. Ciddi konularda ciddi etütler gerekir. Hayatın tamamında olduğu gibi, özellikle eviniz taşınıyorsa. Unutmayın eşyaların yıpranması kısa süreli ev taşımalarından doğan sonuçlardan çıkar. Arama motorlarından Küçükçekmece evden eve nakliye araştırması örneği verdiğim gibi yapıldığında sonraki süreçlere dikkat edilmelidir.